ERP Açılımı Nedir?

Kurumsal Kaynak Planlama Nedir? ERP Nedir?

ERP Açılımı. ERP Ne Demektir? Kurumsal Kaynak Planlama

ERP kelimesi ne demektir? ERP ne demektir? ERP açılımı nedir? Kurumsal Kaynak Planlaması Nedir? Kısaca özet.


ERP Ne Demektir? ERP Açılımı Nedir?

ERP İngilizce Enterprise Resource Planing kelimesinin baş harflerinden gelir. Enterprise Resource Planing'in Türkçe karşılığı Kurumsal Kaynak Planlaması demektir. 

Kurumsal Kaynak Planlama Nedir? ERP Nedir?

Bir kuruluşun tüm kaynaklarının planlanarak yönetildiği dijital platforma denir. Yani bir yazılımdır. Bir çok kullanıcı yazılım sistemine girerek şirketin muhasebe, üretim, satış, satın alma gibi işlerini yönetir. Bir çok özelliği vardır ve modül müdül ayrılmıştır. Ana modüllere ayrıldığı gibi alt modülleri de vardır. Ana modüllere muhasebe modülü, ön muhasebe modulü, üretim modulü, müşteri ilişkileri yönetimi modulü örnek olarak verilebilir. Alt moduller de bu ana modulleri oluşturan komponentlerdir. Örnek olarak fatura modulü ön muhasebe modulünün alt parçasıdır. Fatura, irsaliye, depo yönetimi gibi alt moduller erp modulünün olmazsa olmazlarıdır. Fakat garanti takip modulü gibi modüller de seçime, ihtiyaca ve işe göre değişir. Zorunlu olmayan bunun gibi bir çok modul vardır. 
Başlıca ERP programları ve şirketleri arasında DİA, Workcube, Logo, SAP, Canias, Uyumsoft, Oracle gösterilebilir. 

Örnek bir ERP Videosu:

Hakkımızda
Çözümlerimiz 
Referanslarımız
İletişim

Biz Kimiz?

Bu web sitesi Mavvo Bilişim ve Bilgi Sistemleri Sanayi Ticaret ve Ltd. Şti. ne aittir. Resmi web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.          

Mavvo Bilişim olarak müşterilerimizin tüm ERP süreçlerini tam, hızlı ve kolay şekilde tamamlayabilecekleri eksiksiz çözümler sunuyoruz.

İletişime Geçin